امروز شمسی

  ارسال مطلب و خبر  ارسال مطلب و خبر   جستجو در سایت  جستجو در سایت   تماس با ما  تماس با ما   گالری عکس  گالری عکس   درباره ما  درباره ما   صفحه اول  صفحه اول  
  خبرهای برگزيده
افزایش کشف ۴ میلیاردی در حوزه کالای قاچاق در ایلام
"ژن برتر" در قطعی برق استان ایلام تاثیری ندارد
با قرص برنج خودکشی نکنید
لات هم مگر مجازی می‌شود؟
مدیریت توجیه ؟!!!
حجاب سپری در مقابل ناامنی بیمار دلان
حجاب سلامت اخلاق خانواده / وپیشگیری از بیماری های روحی
تاکید رسانه ها در بازخوانی دوران طلایی ، مهران سرافراز توسط مسولان ؛
‌ساعات کار ادارات استان ایلام تغییر کرد
ظفر بر دشمن امری محال بود / اگر زنان شجاع نبودند.
به بهانه ی ازادسازی مهران قهرمان ظفر بر دشمن امری محال بود / اگر زنان شجاع نبودند.
هزینه تسلیم به مراتب بیش از ایستادگی و فایده ایستادگی صدها برابر تسلیم است/مسئولان از تنبلی، اشرافی‌گری و تکبر با مردم اجتناب کنند
یاداشت| منظومه فکری امام خمینی (ره)
ایلام | قطعی مکرر آب در ماه رمضان شهروندان ایلامی را آزرده خاطر کرده است

  آخرين اخبار
  پربيننده ترين اخبار
  اوقات شرعی


  وضعيت هوا


  آرشيو :

افزایش کشف ۴ میلیاردی در حوزه کالای قاچاق در ایلام ( اخبار داغ )

فرمانده انتظامی استان ایلام از افزایش کشف ۴ میلیاردی در حوزه کالای قاچاق در این استان خبر داد.
1397/4/28


"ژن برتر" در قطعی برق استان ایلام تاثیری ندارد ( اخبار داغ )

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان ایلام گفت: "ژن برتر" در قطعی برق استان ایلام تاثیری ندارد.
1397/4/28


دیدار وسرکشی جمعی از مسئولان از خانواده شهید بندر اسدی در ایوان ( یاداشت وارده )

صبح امروز جمعی از مسئولان از جمله فرماندار ورییس بنیادشهید وامورایثارگران ایلام وایوان و دیگر مسئولین محلی با خانواده شهید بندر اسدی دیدار کردند.
1397/4/26


با قرص برنج خودکشی نکنید ( فرهنگ )

این اولین توئیت کاربری به نام مریم در توئیتر است که درباره خودکشی که در حال حاضر بین جوانان بابا شده است. خودکشی با قرص برنج. این کاربر از تجربیاتش در مواجه با یک بیمار که با قرص برنج خودکشی کرده است در توئیتر پرده برداشته است.
1397/4/26


لات هم مگر مجازی می‌شود؟ ( فرهنگ )

قدیم‌ها توی هر محله‌ای چند تایی لات‌ و لوت بودند که معمولا روی صورتشان یک خط کج از بالای ابرو تا روی گونه کشیده شده بود. البته هیچ‌وقت متوجه نشدم چشمشان چطوری سالم می‌ماند و خط چاقو قشنگ از بالای ابرو می‌پرید می‌رفت روی گونه.
1397/4/26


مدیریت توجیه ؟!!! ( یاداشت وارده )

آفتاب ایلام: گویا مدیران استان ایلام بیشتر دغدغه توجیه ناکارآمدی و عدم مسئولیت برای پاک کردن صورت مسئله دارند تاحل مشکلات مردم !
1397/4/23


حجاب سپری در مقابل ناامنی بیمار دلان ( یاداشت وارده )

آفتاب ایلام،آدمی برای رسیدن به کمال مطلوب خلق شده است و همواره با اعمال و رفتارهای مختلف در پی رسیدن به این هدف ذاتی است.خداوند حجاب را برای زن و مرد و الخصوص زن به دلیل طبیعت ذاتیش که حساس تر و عاطفی تر است است برای انسان واجب کرده است که امنیت داشته باشد.با حفظ حجاب و عفاف کانون خانواده مستحکم می شود
1397/4/20


حجاب وعفاف راهی بسوی امنیت ( گزارش )

آفتاب ایلام، همواره و در طول تاریخ زندگی بشریت،انسان جدای از دین و مذهب به دنبال پاکدامنی،حجاب و عفاف و همچنین پاکی جسم و جان خویش از پلیدی ها و ناپاکی ها بوده است.ا
1397/4/19


حجاب سلامت اخلاق خانواده / وپیشگیری از بیماری های روحی ( گزارش )

آفتاب ایلام، حجاب حریم عفت و نجابت است و بعنوان یک عامل بازدارنده از ارتکاب به گناه معرفی می شود.خداوند در سوره نور زنان و مردان مومن را به رعایت حجاب امر می کند که مبادا عدم رعایت حجاب منجر به گناه از جانب زن و مرد گردد، در این سوره حتی به اهمیت حجاب و نگاه اشاره شده است، به بندگان مومنان و مومنات توصیه شده از نگاه ناروا بپرهیزند.
1397/4/17


تاکید رسانه ها در بازخوانی دوران طلایی ، مهران سرافراز توسط مسولان ؛ ( گزارش )

آفتاب ایلام، امروزه در عصر انفجار اطلاعات این حقیقت به وضوع اشکاراست که رسانه ها سهم و نقش قابل ملاحظه ای در انتقال میراث فرهنگی وگنجینه عظیمی چون دفاع مقدس دارد.
1397/4/16


‌ساعات کار ادارات استان ایلام تغییر کرد ( اخبار داغ )

معاون استاندار ایلام از تغییر ساعات کار ادارات استان برای کاهش مصرف برق خبر داد.
1397/4/14


ظفر بر دشمن امری محال بود / اگر زنان شجاع نبودند. ( یاداشت وارده )

ایستادگی در برابر رژیم متجاوز عراق مدیون فرزندانی است که در دامان مادرانی پرورش یافتند که در پشت جبهه ها نقش ارزنده ای در پیروزی ایران اسلامی داشتند.آزادسازی مهران یکی از وقایع مهم تاریخ ایران و جهان است که یاد رشادت ها و دلاوری های رزمندگان اسلام تا ابد در یادها باقی خواهند ماند.
1397/4/13


به بهانه ی ازادسازی مهران قهرمان ظفر بر دشمن امری محال بود / اگر زنان شجاع نبودند. ( یاداشت وارده )

آزادسازی مهران یکی از وقایع مهم تاریخ ایران و جهان است که یاد رشادت ها و دلاوری های رزمندگان اسلام تا ابد در یادها باقی خواهند ماند.
13/4/1397


هزینه تسلیم به مراتب بیش از ایستادگی و فایده ایستادگی صدها برابر تسلیم است/مسئولان از تنبلی، اشرافی‌گری و تکبر با مردم اجتناب کنند ( اخبار داغ )

ایستادگی کردن هزینه‌هایی دارد اما دستاوردهای آن صدها برابرِ هزینه‌ها فایده دارد/ از سهل‌انگاری، اشرافیگری و تکبر نسبت به آحاد مردم پرهیز کنیم
1397/4/9


"میز خدمت" تحقق‌بخش حقوق شهروندی است ( اخبار داغ )

مدیرکل تامین اجتماعی استان ایلام گفت: شان شهروندان در مراجعه به ادارات تامین اجتماعی با تشکیل "میزخدمت" حفظ می‌شود و "میز خدمت" تحقق‌بخش حقوق شهروندی است.
1397/4/6


حضور باشکوه مردم ایلام در راهپیمایی روز قدس به روایت تصویر ( گزارش )

مردم همیشه در صحنه و ولایت‌مدار استان ایلام با حضور در راهپینایی روز قدس بار دیگر اقتدار و عظمت ایران اسلامی را به نمایش گذاشتند.
1397/3/19


ایلام|در حوزه کتاب در کتابخانه‌های ایلام اتفاق خوبی در استان ایلام رخ‌داده است ( يادداشت سردبير )

تغییرات در حوزه کتاب و کتاب‌خوان در استان ایلام ملموس و عیان بوده است و نسبت به گذشته مانند نسبت شب است به‌روز که البته شرایط زمانی و مکانی (زمینه و زمان) در این تغییرات که تغییرات مثبت و رو به رشد است در این مهم علاوه بر مدیریت مثمر ثمر بوده است.
1397/3/18


یاداشت| منظومه فکری امام خمینی (ره) ( یاداشت وارده )

یام ارتحال معمار کبیر انقلاب اسلامی و بنیانگذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی (ره)، فرصت مناسبی است تا ابعاد شخصیتی، فکری و آراء و اندیشه ایشان مورد واکاوی قرار گیرد تا از رهگذر آن نسل جوان کشور با سیره و افکار امام (ره) بیشتر آشنا شوند و نظام تصمیم‌گیری، سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی و کارگزاران اجرایی نسبت «اقدام و عمل» خود را با منظومه فکری امام (ره) بیشتر و بیشتر نمایند.
1397/3/16


ایلام | قطعی مکرر آب در ماه رمضان شهروندان ایلامی را آزرده خاطر کرده است ( گزارش )

با توجه به اینکه ماه مبارک رمضان است و هوا هم هر روز گرم‌تر می‌شود لذا توقع می‌رود که مسئولان کمی هم به مردم توجه کنند.
1397/3/13


یاداشت|قهرمان شدن با شکستن حریم دیگران! ( يادداشت سردبير )

وآیا در بهشت تصوری آنان فقر و محرومیت و کم کاری و ندانم کاری نیست؟ پس نیاز فعلی داشتن حداقل وجدان نیمه بیدار است که اینگونه افراد ندارد تا از حریم‌های ایران و اسلام و انقلاب حراست کنند. بیا ئید در محدوده زندگی خود قهرمان زندگی خود باشیم و از شکستن حریم دیگران اجتناب.
1397/3/13


ایلام | لایحه "منطقه آزاد" مهران تصویب می‌شود؟ ( گزارش )

مردم ایلام انتظار دارند مسئولان استان صداقت در پیام را مد نظر داشته باشند و ناتوانی‌های خود را مرتبط با واژه‌های جدید " فقر اجتماعی" و "طرح مناطق سایر استان‌ها" را بهانه ضعف رایزنی‌ها و قدرت چانه سازی خود نسازند.
1397/3/6


میزگرد ویژه فتح خرمشهر-ایلام| تفکر بسیجی که توانست خرمشهر را آزاد کند تحریم را درهم می‌شکند ( گزارش )

در شرایط کنونی پشتیبانی از ولایت فقیه تا هیچ آسیبی بر کشور نرسد و عمل به تفکر بسیجی که امام فرمود" اگر بر کشور تفکر بسیجی سایه افکند از هر گزندی محصون است" و تفکر بسیجی که توانست از کارون عبور و خرمشهر را آزاد کند همین تفکر تحریم را هم می‌شکند.
1397/3/4


ایلام| پروازی که به‌جای "تهران" در "اصفهان" نشست ( گزارش )

مردم ایلام به طنز می‌گویند استان ایلام که یکی از استانداران وقت نوید اصفهان شدن آن را می‌داد و نتوانست ایلام را اصفهان کند حال به یُمن وجود فرودگاه ایلام حداقل ایلام توانست اصفهان را آلترناتیو خود کند باز جای شکرش باقی است.
1397/3/2


دریافت لوح زرین دکتر حسنی مدیر روابط عمومی راهداری و امور حمل و نقل استان ایلام ( اخبار ایلام )

به گزارش آفتاب ایلام، دکتر حسنی مدیر روابط عمومی راهداری و امور حمل و نقل استان ایلام موفق به دریافت لوح زرین روابط عمومی های کشور شد.
1397/2/29


ایلام| بازی با مرگ در جاده‌های ایلام ( گزارش )

محور ایلام به سرابله به‌عنوان پرحادثه‌ترین محورِ مواصلاتی ایلام، هرروز حادثه آفرین است و در هفته گذشته ۸ کشته را به خود اختصاص داده است و تردد در این محور نوعی بازی با مرگ است.
1397/2/28


ایلام| شکاف بین نظر و عمل استاندار محترم ایلام ( يادداشت سردبير )

جناب استاندار ایلام بر اساس یک دیالوگ‌های به آنچه را که واقعاً و حقیقتاً «خیر» است دریافته است (برطرف کردن مشکل اجتماعی برای جذب سرمایه گذاران) آیا نمی‌خواهد آنچه را که«خیر» است در مورد «خود» بپذیرد.
1397/2/23


ایلام| امروز دانش آموزان روستایی با گردن افراشته مدرسه هایشان را معرفی می کنند ( فرهنگ )

مدیر مجتمع آموزشی و پرورشی امام علی(ع) شهرستان ایلام گفت: با اقدامات صورت گرفته، امروز دانش آموزان مدارس تحت پوشش این مجتمع در روستاها با گردن افراشته مدرسه هایشان را معرفی می کنند.
1397/2/22


گزارش| وقتی محرومیت به زانو درمی آید ( گزارش )

تمام انسان هایی که اکنون بر روی کره خاکی به زیستن مشغولند، بدون شک اولین روز مدرسه خود را خوب به خاطر می آورند، روزی که دانش آموزان با شور و شوق پای در محیط مدرسه می گذارند و به امید پزشک، مهندس،خلبان، معلم، کارمند، خبرنگار و... شدن به فراگیری درس و آموزش می پردازند، اما بازگشایی مدارس در مناطق محروم روستایی و همچنین عشایری حال و هوای دیگری داشت.
1397/2/22


یاداشت| خروج امریکا از برجام پشتوانه مردمی بیشتر برای ایران را فراهم می آورد ( يادداشت سردبير )

به نظر می رسد خروج امریکا در برجام برای ایران حقانیت و پایبندی به عهد و برای امریکا عهد شکنی و عدم اعتماد جهانی را در پی داشته و دارد و این خروج عهد شکنانه برای ایران وحدت ملی، وحدت و یکپارچگی جناح های سیاسی و پشتوانه مردمی بیشتر را فراهم می آورد.
1397/2/22


یاداشت| ما خود زده ایم سنگ بر جام! ( یاداشت وارده )

این روزها جهانیان دیدند و شنیدند که چگونه دونالد ترامپ رئیس جمهور روان پریش آمریکا، وقیحانه برای ایران خط ونشان کشید، تهدید کرد، عربده کشید و در حالت سکر و بدمستی جام برجام را برسنگ کوبید تا درنهایت برجام به فرجامی تلخ دچار شود.
1397/2/21


ایلام| راهپیمایی ضداستکباری مردم ایلام به‌روایت تصویر ( سیاست )

مردم ایلام در راهپیمایی ضد‌استکباری عهدشکنی و تهدیدات آمریکا علیه ایران را محکوم کردند.
1397/2/21


ایلام| تونل پیامبر اعظم(ص) ایلام در ۷ روز آینده به بهره‌برداری می‌رسد+ تصاویر ( گزارش )

مدیرکل پایانه‌ها و امور حمل‌ و نقل استان ایلام گفت: علی‌رغم مشکلات اعتباری در مدت زمانی یک هفته آینده این تونل به بهره‌برداری می‌رسد.
1397/2/20


ایلام| خلاقیت یک معلم‌ عاشق در مدرسه روستای قجر ایلام ‌+ تصاویر‌ ( گزارش )

عشق و علاقه به کار تعلیم و تربیت و دانش آموزان مرا بر آن داشت تا با هزینه شخصی دو میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریالی مدرسه روستا را برای آینده سازان زیبا و قابل پذیرش کنم.
1397/2/20


با محرمانه های دولت تدبیر و امید بیشتر آشنا شوید! ( سیاست )

رئیس‌جمهور در حالی از هشتگ محرمانه نداریم استفاده کرده که بیشترین محرمانه‌ها مربوط به دولت‌ها یازدهم و دوازدهم بوده است.
1397/2/20


حکایت این عکس تاریخ‌ساز! ( سیاست )

این رفتار اسلامی و منطبق بر عدالت مسئولان کره‌ای، علاوه بر فوایدی چون استمرار اعتماد عمومی، دستاوردهای اجتماعی و فرهنگی بسیاری نیز در داخل کشورشان به همراه خواهد داشت که کمترین آن، ایجاد فضای رعب و وحشت برای همه کسانی است که می‌توانند اختلاس کنند...
1397/2/20


یادداشت| برجام عملا با خروج آمریکا پایان پذیرفت ( یاداشت وارده )

اشتباه اول دستگاه دیپلماسی ما در سه دولت خاتمی،احمدی نژاد و روحانی وصل کردن تمام مسائل کشور به برنامه هسته ای و تمرکز بیش از حد بر این مساله بوده است. در این راستا دولت روحانی دچار یک آسیب مضاعف شد و زلف تمام مشکلات کشور را به برجام و توافق هسته ای بست و این گونه به مردم القا نمود که برجام می تواند تمام مسیرهای مسدود را برای ما باز کند و اینک که آمریکا با خروج خود این تعهد نامه را به آرشیو تعهدنامه های جهان سپرده موجی از ناامیدی جامعه مارا فرا گرفته است
1397/2/19


دلار؛لازم نیست به تلگرام بپردازید 2 .دلارلازم نیست؛ به تلگرام بپردازید ( سیاست )

ماجرای تلگرام در ایران هر روز پیچیده‌تر می‌شود از آن جهت بخشی از حاکمیت که قوه مجریه را در اختیار دارد هر روز بازی جدیدی را به نمایش می‌گذارد از موافقت‌های پنهانی تا مخالفت‌های علنی.
1397/2/16


دستیابی به حقیقت در شبکه های اجتماعی امکان پذیر نیست ( فرهنگ )

این چنین فضایی، باب کار پدرسوخته­ هاست! زیرا مخاطبین منصف، به انفعال و بی­ کنشی تبدیل شده­ اند و نمی ­توانند با دروغ مبارزه کنند، و باقی مردم هم، عمدتا به حرف حق نخواهند رسید! هر کسی که حقیقت برایش مهم و دغدغه­ افکار عمومی را داشته باشد، قطعا از چنین فضایی راضی نیست
1397/2/16


اتاق جنگ ایران کجاست؟ ( یاداشت وارده )

دوشنبه‌ی هفته‌ی جاری، رهبر انقلاب درباره‌ی «اتاق جنگ آمریکا» علیه ایران صحبت کرده و جنگ امروز را، جنگ اقتصادی معرفی کردند، اما با همه‌ی توصیه‌هایی که رهبرانقلاب در این زمینه داشتند، آرایش اقتصادی کشور تغییر خاصی نسبت‌به گذشته نکرده است.
1397/2/13


یاداشت: موانع سرمایه گذاری در ایلام ضعف مدیریت یا جذب نیروی بومی! ( يادداشت سردبير )

اگر استاندار ایلام دو کلمه حرف مخالف را بپذیرد: فقدان زیرساخت‌های لازم و مناسب در استان از جمله نبود راه‌آهن، شبکه راه‌های نامناسب، امکانات پایین فرودگاه ایلام و ناهماهنگی میان عرضه و تقاضا از مشکلات زیرساختی و از دلایل عدم سرمایه‌گذاری در استان ایلام است
1397/2/12


غیبت روحانی در نمایشگاه کتاب دوساله شد ( فرهنگ )

نمایشگاه کتاب در حالی امروز افتتاح شد که در این مراسم رئیس‌جمهور برای دومین سال پیاپی در آن حضور نیافت.
1397/2/12


نیمه شعبان| حکومت امام مهدی(عج) در کلام رهبر معظم انقلاب ( فرهنگ )

انتظار و بردباری ما را وسعتی است از هابیل تا کنون و تا برخاستن فریاد جبرئیل در زمین و آسمان و آوردن مژده ظهور امام زمان.
1397/2/12


یاداشت| با برجام یا بی برجام چاره چیست؟ ( یاداشت وارده )

از زمان امضای برجام تا کنون، صف بندی ها و یارکشی های سیاسی و نظامی که در خاورمیانه صورت گرفته به شکل واضح و مشخص تری ایران را آماج حمله و فشار خود قرار داده اند.عربستان و دولت های مرتجع عرب مشخصا به اسرائیل و آمریکا پیوسته اند و ترکیه و روسیه نیز قطعا در راستای منافع خود تلاش می کنند تقابل مستقیمی با آمریکا نداشته باشند
1397/2/10


ایلام| تغییرات مدیریتی در ایلام کلید می‌خورد ( اخبار ایلام )

بزودی تعدادی از مدیران ادارت و یکی از فرمانداران تغییر خواهند کرد.
1397/2/10


ایلام| بیش از ۲ هزار کارگر ایلامی در صف نام‌نویسی بیمه تامین اجتماعی قرار دارند ( اخبار ایلام )

مدیرکل تامین اجتماعی استان ایلام گفت: بیش از ۲ هزار کارگر ایلامی در صف نام‌نویسی بیمه تامین اجتماعی قرار دارند.
1397/2/8


یاداشت| هیچکس به فکر ماهی ها نیست‼️ ( یاداشت وارده )

امروز درهیاهوی خبرهای ضد ونقیض تلگرام از فوتبال گرفته تا سیل وصاعقه وانتقاد از استاندار، یک روز خوب خدا را گم کردیم و فراموش؛ روز جوان!
1397/2/8


یاداشت| مسئولیت رسانه ها؛توقف در حواشی یا تمرکز بر متن؟! ( یاداشت وارده )

بی گمان دیدار مسئولان با مردم و ارتباط بی واسطه با آنان، سنت حسنه ای است که استاندار و مجموعه خدمتگزاران استان خود را مکلف به اجرا و انجام آن می دانند.
1397/2/8


یادداشت| جوانان و توسعه ( یاداشت وارده )

به عنوان جوانان و توسعه نوشت: روز جوان که مصادف با تولد حضرت علی اکبر(ع) است حتما میمون و مبارک است و می توان آن را به نمادی ماندگار برای جوانان بدل کرد به شرط آن که باور کنیم جوانان پایه های اصلی توسعه و ترقی این سرزمین هستند.
1397/2/8


ایلام|طرح ملی توان افزائی زنان و جوانان با رویکرد کسب وکار با عنوان « مسیر کسب و کار من» ( فرهنگ )

طرح ملی توان افزائی زنان و جوانان با رویکرد کسب وکار با هدف آگاه سازی مخاطبان به مزیت های اقتصادی و فرصت های کسب و کار بومی، آشناسازی مخاطبان با فرایند شکل گیری کسب و کار و کارآفرینی،ترغیب مخاطبان جهت ورود به عرصه ی کسب و کار و کارآفرینی با حمایت معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و همکاری بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان در استان ایلام برگزارمیگردد.
1397/2/8


انتخابات| پیروز انتخابات 1400اصولگرایان هستند ( سیاست )

با یک پیرشدگی اصلاح طلبی و اصولگرایی روبه رو هستیم؛ پیر بدین معنا که هم افراد و هم «فکرشان کهنه و فرسوده شده» است، به همین دلیل معتقدم که ضرورت ورود به یک اصولگرایی و اصلاح طلبی جدید وجود دارد. مثلاً در اصولگراها یک میلی وجود داشت و جمنا یک کودتایی علیه اصولگراهای مسن و پیر بود، ولی چون خیلی بی حساب و بی مهابا بود، جواب نداد.
1397/2/8


Page :  1   2   > 


www.aftabilam.ir

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری ، تحلیلی آفتاب ایلام است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است. صاحب امتیاز و مدیرمسئول: رضا میرزاد

طراحی سایت : اصفهان هاست