ایلام| بیماران اورژانسی آنژوگرافی ایلام چشم به راه تدبیر مسئولان استان پایگاه خبری، تحلیلی آفتاب ایلام

  امروز شمسی

هفته سربازان گمنام امام زمان (عج) به همه سربازان امام زمان که تلاش وکوشش آنان امنیت ایران اسلامی تضمین کرده است مبارکباد
  ارسال مطلب و خبر  ارسال مطلب و خبر   جستجو در سایت  جستجو در سایت   تماس با ما  تماس با ما   گالری عکس  گالری عکس   درباره ما  درباره ما   صفحه اول  صفحه اول  
  خبرهای برگزيده
دریافت لوح زرین دکتر حسنی مدیر روابط عمومی راهداری و امور حمل و نقل استان ایلام
ایلام| بازی با مرگ در جاده‌های ایلام
ایلام| امروز دانش آموزان روستایی با گردن افراشته مدرسه هایشان را معرفی می کنند
گزارش| وقتی محرومیت به زانو درمی آید
یاداشت| خروج امریکا از برجام پشتوانه مردمی بیشتر برای ایران را فراهم می آورد
ایلام| راهپیمایی ضداستکباری مردم ایلام به‌روایت تصویر
ایلام| تونل پیامبر اعظم(ص) ایلام در ۷ روز آینده به بهره‌برداری می‌رسد+ تصاویر
ایلام| خلاقیت یک معلم‌ عاشق در مدرسه روستای قجر ایلام ‌+ تصاویر‌
با محرمانه های دولت تدبیر و امید بیشتر آشنا شوید!
حکایت این عکس تاریخ‌ساز!
یادداشت| برجام عملا با خروج آمریکا پایان پذیرفت
دلار؛لازم نیست به تلگرام بپردازید 2 .دلارلازم نیست؛ به تلگرام بپردازید
دستیابی به حقیقت در شبکه های اجتماعی امکان پذیر نیست
اتاق جنگ ایران کجاست؟

  آخرين اخبار
دریافت لوح زرین دکتر حسنی مدیر روابط عمومی راهداری و امور حمل و نقل استان ایلام
ایلام| بازی با مرگ در جاده‌های ایلام
ایلام| شکاف بین نظر و عمل استاندار محترم ایلام
ایلام| امروز دانش آموزان روستایی با گردن افراشته مدرسه هایشان را معرفی می کنند
گزارش| وقتی محرومیت به زانو درمی آید
یاداشت| خروج امریکا از برجام پشتوانه مردمی بیشتر برای ایران را فراهم می آورد
یاداشت| ما خود زده ایم سنگ بر جام!
ایلام| راهپیمایی ضداستکباری مردم ایلام به‌روایت تصویر
ایلام| تونل پیامبر اعظم(ص) ایلام در ۷ روز آینده به بهره‌برداری می‌رسد+ تصاویر
ایلام| خلاقیت یک معلم‌ عاشق در مدرسه روستای قجر ایلام ‌+ تصاویر‌
  پربيننده ترين اخبار
  اوقات شرعی


  وضعيت هوا


  ارسال خبر به ما : چاپ

ایلام| بیماران اورژانسی آنژوگرافی ایلام چشم به راه تدبیر مسئولان استان

ایلام تنها استانی در کشور است که در مرکز استان آن دستگاه آنژیوگرافی ندارد و بیماران اورژانسی به دلیل نبود این دستگاه دو راه را باید در پیش گیرند رفتن به کرمانشاه و طی مسافت ۱۸۵ کیلومتری و انتظار در نوبت و یا به شهرستان مهران بروند.

  

ایلام| بیماران اورژانسی آنژوگرافی ایلام چشم به راه تدبیر مسئولان استان

به گزارش آفتاب ایلام، آنژیوگرافی روندی است که دقیق‌ترین اطلاعات ممکن از عروق را تهیه و قبل از عمل در اختیار جراح قرار می‌دهد طوری که امکان اقدامات درمانی سریع و دقیق را فراهم می‌کند.

با این حال ایلام تنها استانی در کشور است که در مرکز استان  آن دستگاه آنژیوگرافی ندارد و بیماران اورژانسی به دلیل نبود این دستگاه دو راه را باید در پیش گیرند، رفتن به کرمانشاه و طی مسافت 185 کیلومتری و انتظار در نوبت و یا طی مسافت ایلام تا مهران و طی مسافت 85 کیلو متری که در مورد اول با 120 دقیقه تاخیر و در مورد ایلام مهران یک ساعت و 18 دقیقه طی مسافت و مشکلات مرکز درمانی مهران و نبود امکانات و به‌ طور حتم انتخاب یکی از این دو مسیر برای انسان سالم نیز خسته کننده و خطرآفرین از نگاه تصادفات جاده‌ایی، نامناسب بودن مسیر و سایر موارد و در برخی روزها و ایام پرتردد نیز خود جای بحث دارد.

این مشکل در شهرستان‌های استان بیشتر خودنمایی می‌کند برای پیگیری موضوع و نظر شهروندان به میان مردم رفتیم و با تهیه این گزارش مسئولان استان در این راستا چاره‌اندیشی کنند.

علی قربانی همراه یکی از بیماران قلبی نیازمند به آنژو که در حال تدارک آمبولانس در بیمارستان شهید مصطفی خمینی(ره) ایلام است در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم در ایلام اظهار داشت: بیمار من نیازمند انجام عمل آنژو است و چون این عمل در ایلام ناممکن است و دستگاه آنژوگرافی در بیمارستان امام حسین(ع) مهران وجود دارد باید بیمار اورژانسی به مهران اعزام شود.

وی گفت: نمی‌دانم چرا دستگاه آنژو باید در مهران باشد و مرکز استان که بیشترین مراجعه را دارد فاقد آنژوگرافی باشد و طی مسافت ایلام تا مهران علاوه بر خطرات جاده‌ای به علت بازسازی و اقدامات عمرانی جاده ایلام مهران محل تردد امن برای بیماران اورژانسی نیست و مسیر ایلام کرمانشاه نیز خود مشکلاتی دارد.

وی از مسئولان خواست در این خصوص چاره‌اندیشی کنند.

خانمی که خود را کمالی معرفی کرد در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم در ایلام اظهار داشت: در تعجب هستم چرا مسئولان استان ایلام به فکر مردم دردمند و بیماران نیازمند به خدمات آنژوگرافی که تشخیص مرگ و زندگی است نیستند.

وی گفت: تنها دستگاه آنژوگرافی را در مهران گذاشته‌اند که انتخاب این محل برای این دستگاه حیاتی خنده‌دار است و برای تفکر مجریان و تصمیم‌گیران باید گریست که به رغم داشتن مسئولیت و تصمیم‌گیری برای استان ضرورت زمانی و مکانی را درک نمی‌کنند.

در پیگیری چرایی نبود دستگاه آنژوگرافی در مرکز استان ایلام عزت همتی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم در ایلام اظهار داشت: این دستگاه در مرکز استان ایلام وجود ندارد.

رئیس دانشگاه ایلام گفت: مسئولان وقت تنها دستگاه آنژوگرافی را به مهران برده‌اند و در بیمارستان امام حسین(ع) مهران نصب و راه‌اندازی کرده‌اند که در زمان تصدی بنده نبوده است.

وی در پاسخ چرایی این موضوع بیان کرد: باید شرایط زمانی و مکانی تصمیم‌گیران در آن زمان را بررسی کرد که چرا این تصمیم را گرفته‌اند.

همتی بیان کرد: برای تهیه دستگاه آنژوگرافی در مرکز استان در حال پیگیری و رایزنی هستیم که موفق به تهیه این دستگاه ضروری در مرکز استان باشیم.

به گزارش تسنیم سال 89 دستگاه آنژوگرافی به ایلام اختصاص که در آن زمان این دستگاه با کاربرد جذب توریست درمانی در شهرستان مهران نصب و راه‌اندازی شد. اما واقعیت آن است نه تنها به تعداد انگشتان دست در جذب توریست درمانی موفقیتی حاصل نشد. مشکلات عدیده برای شهروندان ایلامی در مرکز استان ایلام و شهرستان‌ها نیز حادث و نیازمند به این خدمات در مهران و دیگر استان‌ها سرگردان و متحمل هزینه مضاعف شده‌اند. از طرفی شهرستان مهران فاقد پزشک جراح قلب است و پزشک آنژوگرافی از ایلام به مهران جهت انجام آنژو بیماران می‌رود و این مهم خطرات مضاعف برای بیماران اورژانسی دارد.

4 آبان 94 نیز رئیس وقت دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام از تلاش بیمارستان کوثر ایلام جهت تهیه، خرید ونصب دستگاه آنژوگرافی در ایلام خبر داد که از آن تاریخ تاکنون این وعده محقق نشده است.

گرانی دستگاه و محدودیت شاخصی وزارت بهداشت و درمان که جمعیت بیش از 600 هزار نفر را واجد شرایط داشتن دستگاه آنژوگرافی دانستن در این مورد تاثیرگذار بوده است.

شهروندان ایلامی می‌گوید که چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است و مسئولان ابتدا به شهروندان خود ارائه خدمات بدهند سپس در فکر جدب توریست درمانی باشند.

گزارش از رضا میرزاد

 شماره خبر : 190    مشاهده : 3093    انتشار : 1397/2/6        آرشيو گزارش         آرشيو همه اخبار


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :  
   

www.aftabilam.ir

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری ، تحلیلی آفتاب ایلام است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است. صاحب امتیاز و مدیرمسئول: رضا میرزاد

طراحی سایت : اصفهان هاست