یاداشت| خروج امریکا از برجام پشتوانه مردمی بیشتر برای ایران را فراهم می آورد پایگاه خبری، تحلیلی آفتاب ایلام

  امروز شمسی

  ارسال مطلب و خبر  ارسال مطلب و خبر   جستجو در سایت  جستجو در سایت   تماس با ما  تماس با ما   گالری عکس  گالری عکس   درباره ما  درباره ما   صفحه اول  صفحه اول  
  خبرهای برگزيده
افزایش کشف ۴ میلیاردی در حوزه کالای قاچاق در ایلام
"ژن برتر" در قطعی برق استان ایلام تاثیری ندارد
با قرص برنج خودکشی نکنید
لات هم مگر مجازی می‌شود؟
مدیریت توجیه ؟!!!
حجاب سپری در مقابل ناامنی بیمار دلان
حجاب سلامت اخلاق خانواده / وپیشگیری از بیماری های روحی
تاکید رسانه ها در بازخوانی دوران طلایی ، مهران سرافراز توسط مسولان ؛
‌ساعات کار ادارات استان ایلام تغییر کرد
ظفر بر دشمن امری محال بود / اگر زنان شجاع نبودند.
به بهانه ی ازادسازی مهران قهرمان ظفر بر دشمن امری محال بود / اگر زنان شجاع نبودند.
هزینه تسلیم به مراتب بیش از ایستادگی و فایده ایستادگی صدها برابر تسلیم است/مسئولان از تنبلی، اشرافی‌گری و تکبر با مردم اجتناب کنند
یاداشت| منظومه فکری امام خمینی (ره)
ایلام | قطعی مکرر آب در ماه رمضان شهروندان ایلامی را آزرده خاطر کرده است

  آخرين اخبار
  پربيننده ترين اخبار
  اوقات شرعی


  وضعيت هوا


  ارسال خبر به ما : چاپ

رضا میرزاد
یاداشت| خروج امریکا از برجام پشتوانه مردمی بیشتر برای ایران را فراهم می آورد

به نظر می رسد خروج امریکا در برجام برای ایران حقانیت و پایبندی به عهد و برای امریکا عهد شکنی و عدم اعتماد جهانی را در پی داشته و دارد و این خروج عهد شکنانه برای ایران وحدت ملی، وحدت و یکپارچگی جناح های سیاسی و پشتوانه مردمی بیشتر را فراهم می آورد.

  

به گزارش آفتاب ایلام،رضا میرزاد در یاداشتی با عنوان« خروج امریکا از برجام پشتوانه مردمی بیشتر برای ایران را فراهم می آورد»نوشت:ساعت صفر بر جام با خروج آمریکا به پایان رسید و عهدشکنی امریکا که پیش‌بینی‌شده برای ایران بود تحقق یافت اما آنچه در فضای سیاسی برای عهدشکنی امریکا قابل‌بررسی است چرایی خروج امریکا از برجام است که نیازمند بررسی است و آن این است که خروج امریکا با امضاء ترامپ از بر جام برای برائت سیاسی کامل از دولت اوباما و جلب رضایت رأی‌دهندگان جمهوری‌خواه و محافظه‌کار که در این ماه‌های منتهی به انتخابات میان-دوره‌ای اهمیت ویژه‌ای دارد، از یک سو و کارزار دیپلماتیک عربستان و اسرائیل که نگران گسترش نفوذ ایران در منطقه هستند از سوی دیگر دلایلی است که کارشنان سیاسی برآن اتفاق نظر دارند.

خروج آمریکا هرچند بر اقتصاد ایران بی تاثیر نیست اما ایران شرایط سخت اقتصادی هشت سال دفاع مقدس و همچنین ایام پیش از قبول بر جام را در تجربه خود دارد حربه اقتصادی همراه با پیامدهای اقتصادی خروج امریکا از بر جام نمی‌تواند ایران را در بعد اقتصادی زمین‌گیر نماید.

از طرفی تجربه تاریخی در دنیای معاصر نیز نشان داده است تحریم نمی تواند موجب زمین گیر شدن کشوری در مقابل کشور دیگر شود و آنچه در بعد نظامی نیز متصور است امریکا قدرت روبرو شدن با ایران در جنگ نظامی را ندارد و تجارب جنگ عراق نیز این را نشان می دهد که که عملیات نظامی هوایی-موشکی هم، توسط امریکا این نکته را اثبات می کند که آمریکا تمایلی برای مداخله مستقیم گسترده در منطقه ندارد واگر هم ریسک این اقدام را هم بپذیرد شکست دیگری بر شکستهای خود می افزاید.

بنظر می رسد خروج امریکا در برجام برای ایران حقانیت و پایبندی به عهد و برای امریکا عهد شکنی و عدم اعتماد جهانی را در پی داشته و دارد و این خروج عهد شکنانه برای ایران وحدت ملی، وحدت و یکپارچگی جناح های سیاسی و پشتوانه مردمی بیشتر را فراهم می آورد.

انتهای پیام/

 شماره خبر : 231    مشاهده : 2412    انتشار : 1397/2/22        آرشيو يادداشت سردبير         آرشيو همه اخبار


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :  
   

www.aftabilam.ir

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری ، تحلیلی آفتاب ایلام است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است. صاحب امتیاز و مدیرمسئول: رضا میرزاد

طراحی سایت : اصفهان هاست