میزگرد ویژه فتح خرمشهر-ایلام| تفکر بسیجی که توانست خرمشهر را آزاد کند تحریم را درهم می‌شکند پایگاه خبری، تحلیلی آفتاب ایلام

  امروز شمسی

شهادت حضرت امیرالمومنین علی (ع) بر همه دوستداران آن حضرت تسلیت باد.
  ارسال مطلب و خبر  ارسال مطلب و خبر   جستجو در سایت  جستجو در سایت   تماس با ما  تماس با ما   گالری عکس  گالری عکس   درباره ما  درباره ما   صفحه اول  صفحه اول  
  خبرهای برگزيده
یاداشت| منظومه فکری امام خمینی (ره)
ایلام | قطعی مکرر آب در ماه رمضان شهروندان ایلامی را آزرده خاطر کرده است
یاداشت|قهرمان شدن با شکستن حریم دیگران!
ایلام | لایحه "منطقه آزاد" مهران تصویب می‌شود؟
میزگرد ویژه فتح خرمشهر-ایلام| تفکر بسیجی که توانست خرمشهر را آزاد کند تحریم را درهم می‌شکند
ایلام| پروازی که به‌جای "تهران" در "اصفهان" نشست
دریافت لوح زرین دکتر حسنی مدیر روابط عمومی راهداری و امور حمل و نقل استان ایلام
ایلام| بازی با مرگ در جاده‌های ایلام
ایلام| امروز دانش آموزان روستایی با گردن افراشته مدرسه هایشان را معرفی می کنند
گزارش| وقتی محرومیت به زانو درمی آید
یاداشت| خروج امریکا از برجام پشتوانه مردمی بیشتر برای ایران را فراهم می آورد
ایلام| راهپیمایی ضداستکباری مردم ایلام به‌روایت تصویر
ایلام| تونل پیامبر اعظم(ص) ایلام در ۷ روز آینده به بهره‌برداری می‌رسد+ تصاویر
ایلام| خلاقیت یک معلم‌ عاشق در مدرسه روستای قجر ایلام ‌+ تصاویر‌

  آخرين اخبار
حضور باشکوه مردم ایلام در راهپیمایی روز قدس به روایت تصویر
ایلام|در حوزه کتاب در کتابخانه‌های ایلام اتفاق خوبی در استان ایلام رخ‌داده است
یاداشت| منظومه فکری امام خمینی (ره)
ایلام | قطعی مکرر آب در ماه رمضان شهروندان ایلامی را آزرده خاطر کرده است
یاداشت|قهرمان شدن با شکستن حریم دیگران!
ایلام | لایحه "منطقه آزاد" مهران تصویب می‌شود؟
میزگرد ویژه فتح خرمشهر-ایلام| تفکر بسیجی که توانست خرمشهر را آزاد کند تحریم را درهم می‌شکند
ایلام| پروازی که به‌جای "تهران" در "اصفهان" نشست
دریافت لوح زرین دکتر حسنی مدیر روابط عمومی راهداری و امور حمل و نقل استان ایلام
ایلام| بازی با مرگ در جاده‌های ایلام
  پربيننده ترين اخبار
  اوقات شرعی


  وضعيت هوا


  ارسال خبر به ما : چاپ

میزگرد ویژه فتح خرمشهر-ایلام| تفکر بسیجی که توانست خرمشهر را آزاد کند تحریم را درهم می‌شکند

در شرایط کنونی پشتیبانی از ولایت فقیه تا هیچ آسیبی بر کشور نرسد و عمل به تفکر بسیجی که امام فرمود" اگر بر کشور تفکر بسیجی سایه افکند از هر گزندی محصون است" و تفکر بسیجی که توانست از کارون عبور و خرمشهر را آزاد کند همین تفکر تحریم را هم می‌شکند.

  


میزگرد ویژه فتح خرمشهر-ایلام| تفکر بسیجی که توانست خرمشهر را آزاد کند تحریم را درهم می‌شکند

به گزارش آفتاب ایلام به نقل از خبرگزاری تسنیم از ایلام، خرمشهر نامی است که این نام با استقامت و پایداری و وفاداری و از جان‌‌گذشتن مترادف است نامی که به ایران و فکر ایرانی و طرح نظامی فرزندان ایران اسلامی که پرورش یافته مکتب سرخ تشیع و پیرو رهبری امامی بودند که آنان را آن گونه پرورش داده است که با معنویت و ایثار و ایمان در مقابل سیل تجهیزات زرهی و مکانیزه و موانع طبیعی و مصنوعی مرتبط با جنگ خم به ابرو نیاورند و آن چنان آهنگ رزمی بنوازند که دشمن سرخوش پیروزی آن چنان شکست بخورد که  خنده مستانه را با گریه مبدل و از میدان رزم بگریزد و خرمشهر با افتخار به نام رزمندگانش در تاریخ ایران بدرخشد.

اما راز این نام و درخشش آن مدیون رزمندگانی است که تفکر و طرح و مدیریتشان لازمه برطرف کردن مشکلات فعلی کشور است و به همین جهت با سردار محمد تقی قاسمی رزمنده دیروز جبهه‌های نبرد و جانشین فرمانده سپاه ایلام گفت‌وگوی انجام داده‌ایم که در پی می‌آید.

تسنیم: بازخوانی داشته باشید از عملیات فتح خرمشهر و راز و رزم آن عملیات؟

قاسمی: عملیات فتح خرمشهر "بیت المقدس" ویژگی‌هایی دارد که من بخشی از آن را عرض می‌کنم. یکی از ویژگی‌های این عملیات نبرد در دشت است در یک سرزمین فاقد هر گونه عارضه طبیعی و با توجه به اینکه یگان‌های دشمن هم اکثراً زرهی و مکانیزه هستند در این سرزمین دشمن قدرت مانور زرهی بیشتری دارد در حالی که نیروهای خودی نیروهای پیاده هستند و از این جهت عملیات بیت‌المقدس عملیات نبرد تن با تانک بود.

ویژگی دیگر عملیات بیت‌المقدس نسبت به عملیات فتح‌المبین به شکل دیگر است. عملیات فتح‌المبین در یک منطقه با عارضه و مناسب با عملیات یگان‌های پیاده ولی در عملیات بیت‌المقدس نبرد سخت در دشت با وسعت فراوان و بدون عارضه و وجو موانع مکانیزه، زرهی است و از طرفی وسعت منطقه عملیات بیت‌المقدس در مقایسه با عملیات فتح‌المبین سه برابر است.

توان دشمن در عملیات بیت‌المقدس 23 گردان زرهی، مکانیزه، کماندویی و 30 گردان توپخانه و توان ایران 112 گردان سپاه و 45 گردان ارتش که در جمع 107 گردان در مقابل 230 گردان با برتری هوایی و موشکی و آتش سنگین توپخانه‌ای اما قلت نیرو و تجهیزات بر کثرت نیرو و تجهیزات فائق و دشمن شکست را پذیرفت.

تسنیم: به نظر شما راز پیروزی قلت نیرو و تجهیزات بر کثرت تجهیزات در چه بوده است؟

قاسمی: چرایی آن در معنویت، روحیه جهادی، ایثار و گذشت است و امروز نیاز جمهوری اسلامی ایران احیاء دوباره فرهنگ رزمندگان خرمشهر و بعد معنویت و مدیریت جهادی و روحیه ایثارگری است.

تسنیم:صدام اعلام کرده بود اگر ایران خرمشهر را بگیرد کلید فتح بصره به او می‌دهم چه شد که ایران خرمشهر را فتح کرد؟

قاسمی: صدام با توجه به الگو گرفتن از سیستم پدافندی اسرائیل در تنگه سوئز و به‌کارگیری موانع فیزیکی و تله‌ای تصور آزادی خرمشهر را نمی‌کرد و این تصور او را به رجزخوانی وادار کرد ولی رزمندگان اسلام با تفکر عاشورایی و انقلابی با الهام از دو عامل مرجعیت و معنویت تمام بافته‌های اورا پنبه کرد چرا که ابتکار انقلابی و عمل انقلابی بر تجهیزات و موانع و تاکتیک‌های نظامی فائق آمد و خرمشهر آزاد شد و حضرت امام (ره) فرمود" خرمشهر را خدا آزاد کرد".

به واقع خرمشهر با توجه به امکانات و تجهیزات دشمن به جز خدا و تفکر عاشورایی و ابتکار و عمل همراه با مرجعیت و معنویت هیچ گزینه‌ای برای آزادیش ممکن نبود ولی و قتی نیروها به مرجعیت و معنویت مسلح شدن تجهیزات به شکست روبه‌رو شد.

تسنیم: تاثیر فتح خرمشهر بر جهان آن روز چه بود؟

قاسمی: تاثیرات بی‌شماری داشت در مرحله اول حامیان صدام ضربه سنگینی خوردند به نحوی که 20 درصد توان نظامی دشمن در این عملیات منهدم شد و حامیان صدام برای هزینه کرد خود به خسران رسیدند.

ابرقدرت‌ها و حامیان جهانی صدام به این نتیجه رسیدند که صدام آن قدرتی نیست که در مقابل جمهوری اسلامی ایران عرض اندام کند و از داخل عراق نیز از هم گسیختگی و وحشت در داخل ارتش عراق تحقق پیدا کرد و جهان به قدرت جمهوری اسلامی و برتریش در جنگ ایمان آورد.

تسنیم: فتح خرمشهر چه تاثیری بر جبهه‌های ایران گذاشت؟

قاسمی: ما در عملیات فتح خرمشهر به خودباوری رسیدیم و هر جا اراده عملیات می‌کردیم دشمن را با شکست روبه‌رو می‌شد و رزمندگان توانستند در عملیات‌های متعدد انتقام خون و مظلومیت رزمندگان و مردم خرمشهر را از صدام بگیرند.

تسنیم: در شرایط کنونی عملیات بیت المقدس چه پیامی برای نسل جوان دارد؟

قاسمی: نیروهای ما در سال 59 وارد خرمشهر شدند و خرمشهر را آزاد کردند فرماندهان ارتش و سپاه انتقام مظلومیت مردم خرمشهر را از دشمن ستاندند و امروز نبرد خرمشهر باید الگویی باشد برای مردم ایران و جوانان غیور آن و با اتکا به معنویت، وحدت و انسجام ملی، اطاعت از رهبری را در جامعه تقویت و باورها را به سمت باور عاشورایی و جهادی ببرند که اگر به این موارد رسیدند آمریکا که سهل است جهان هم نمی‌تواند بر ایران پیشی بگیرد.

لذا در شرایط کنونی پشتیبانی از ولایت فقیه تا هیچ آسیبی بر کشور نرسد و عمل به تفکر بسیجی که امام فرمود" اگر بر کشور تفکر بسیجی سایه افکند از هر گزندی مصون است" و تفکر بسیجی که توانست از کارون عبور و خرمشهر را آزاد کند همین تفکر تحریم را هم می‌شکند.

من هم از خبرگزاری ارزشی تسنیم و مدیران آن که رسالت اقدام و عمل در نبرد نرم را عهده دار هستند سپاسگزارم.

انتهای پیام/ح

 شماره خبر : 240    مشاهده : 866    انتشار : 1397/3/4        آرشيو گزارش         آرشيو همه اخبار


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :  
   

www.aftabilam.ir

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری ، تحلیلی آفتاب ایلام است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است. صاحب امتیاز و مدیرمسئول: رضا میرزاد

طراحی سایت : اصفهان هاست