میزگرد ویژه فتح خرمشهر-ایلام| تفکر بسیجی که توانست خرمشهر را آزاد کند تحریم را درهم می‌شکند پایگاه خبری، تحلیلی آفتاب ایلام

  امروز شمسی

  ارسال مطلب و خبر  ارسال مطلب و خبر   جستجو در سایت  جستجو در سایت   تماس با ما  تماس با ما   گالری عکس  گالری عکس   درباره ما  درباره ما   صفحه اول  صفحه اول  
  خبرهای برگزيده
پذیرش دانشجو در رشته تجهیزات پزشکی در مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی ایلام، برای نخستین بار
دکتر اسنفدیار محمدی در نشست خبری عنوان کرد : ۱۳مرکز علمی کاربردی در ایلام فعال است
عقلانی گفتار را قاسم سلیمانی دشتکی عنوان کرد که" تابع قانونم"
درگیری اراذل و اوباش با پلیس و زخمی شدن یک مأمور انتظامی
لیست استانداران بازنشسته ایران: نام استاندار ایلام در لیست استانداران بازنشسته + جدول
افزایش کشف ۴ میلیاردی در حوزه کالای قاچاق در ایلام
"ژن برتر" در قطعی برق استان ایلام تاثیری ندارد
با قرص برنج خودکشی نکنید
لات هم مگر مجازی می‌شود؟
مدیریت توجیه ؟!!!
حجاب سپری در مقابل ناامنی بیمار دلان
حجاب سلامت اخلاق خانواده / وپیشگیری از بیماری های روحی
تاکید رسانه ها در بازخوانی دوران طلایی ، مهران سرافراز توسط مسولان ؛
‌ساعات کار ادارات استان ایلام تغییر کرد

  آخرين اخبار
پذیرش دانشجو در رشته تجهیزات پزشکی در مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی ایلام، برای نخستین بار
دکتر اسنفدیار محمدی در نشست خبری عنوان کرد : ۱۳مرکز علمی کاربردی در ایلام فعال است
گزارش تصویری از مراسم روز خبرنگار به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی
روز خبرنگار گرامی باد ...
به ۱۴۰۰ نرسیده ملت خاک شد!
طی حکمی ناصری مدیر تعاون روستایی استان ایلام شد
نمایندگان استان ایلام به قانونگذاری خود اعتماد و اعتقاد ندارند چرا؟
عقلانی گفتار را قاسم سلیمانی دشتکی عنوان کرد که" تابع قانونم"
درگیری اراذل و اوباش با پلیس و زخمی شدن یک مأمور انتظامی
لیست استانداران بازنشسته ایران: نام استاندار ایلام در لیست استانداران بازنشسته + جدول
  پربيننده ترين اخبار
  اوقات شرعی


  وضعيت هوا


  ارسال خبر به ما : چاپ

میزگرد ویژه فتح خرمشهر-ایلام| تفکر بسیجی که توانست خرمشهر را آزاد کند تحریم را درهم می‌شکند

در شرایط کنونی پشتیبانی از ولایت فقیه تا هیچ آسیبی بر کشور نرسد و عمل به تفکر بسیجی که امام فرمود" اگر بر کشور تفکر بسیجی سایه افکند از هر گزندی محصون است" و تفکر بسیجی که توانست از کارون عبور و خرمشهر را آزاد کند همین تفکر تحریم را هم می‌شکند.

  


میزگرد ویژه فتح خرمشهر-ایلام| تفکر بسیجی که توانست خرمشهر را آزاد کند تحریم را درهم می‌شکند

به گزارش آفتاب ایلام به نقل از خبرگزاری تسنیم از ایلام، خرمشهر نامی است که این نام با استقامت و پایداری و وفاداری و از جان‌‌گذشتن مترادف است نامی که به ایران و فکر ایرانی و طرح نظامی فرزندان ایران اسلامی که پرورش یافته مکتب سرخ تشیع و پیرو رهبری امامی بودند که آنان را آن گونه پرورش داده است که با معنویت و ایثار و ایمان در مقابل سیل تجهیزات زرهی و مکانیزه و موانع طبیعی و مصنوعی مرتبط با جنگ خم به ابرو نیاورند و آن چنان آهنگ رزمی بنوازند که دشمن سرخوش پیروزی آن چنان شکست بخورد که  خنده مستانه را با گریه مبدل و از میدان رزم بگریزد و خرمشهر با افتخار به نام رزمندگانش در تاریخ ایران بدرخشد.

اما راز این نام و درخشش آن مدیون رزمندگانی است که تفکر و طرح و مدیریتشان لازمه برطرف کردن مشکلات فعلی کشور است و به همین جهت با سردار محمد تقی قاسمی رزمنده دیروز جبهه‌های نبرد و جانشین فرمانده سپاه ایلام گفت‌وگوی انجام داده‌ایم که در پی می‌آید.

تسنیم: بازخوانی داشته باشید از عملیات فتح خرمشهر و راز و رزم آن عملیات؟

قاسمی: عملیات فتح خرمشهر "بیت المقدس" ویژگی‌هایی دارد که من بخشی از آن را عرض می‌کنم. یکی از ویژگی‌های این عملیات نبرد در دشت است در یک سرزمین فاقد هر گونه عارضه طبیعی و با توجه به اینکه یگان‌های دشمن هم اکثراً زرهی و مکانیزه هستند در این سرزمین دشمن قدرت مانور زرهی بیشتری دارد در حالی که نیروهای خودی نیروهای پیاده هستند و از این جهت عملیات بیت‌المقدس عملیات نبرد تن با تانک بود.

ویژگی دیگر عملیات بیت‌المقدس نسبت به عملیات فتح‌المبین به شکل دیگر است. عملیات فتح‌المبین در یک منطقه با عارضه و مناسب با عملیات یگان‌های پیاده ولی در عملیات بیت‌المقدس نبرد سخت در دشت با وسعت فراوان و بدون عارضه و وجو موانع مکانیزه، زرهی است و از طرفی وسعت منطقه عملیات بیت‌المقدس در مقایسه با عملیات فتح‌المبین سه برابر است.

توان دشمن در عملیات بیت‌المقدس 23 گردان زرهی، مکانیزه، کماندویی و 30 گردان توپخانه و توان ایران 112 گردان سپاه و 45 گردان ارتش که در جمع 107 گردان در مقابل 230 گردان با برتری هوایی و موشکی و آتش سنگین توپخانه‌ای اما قلت نیرو و تجهیزات بر کثرت نیرو و تجهیزات فائق و دشمن شکست را پذیرفت.

تسنیم: به نظر شما راز پیروزی قلت نیرو و تجهیزات بر کثرت تجهیزات در چه بوده است؟

قاسمی: چرایی آن در معنویت، روحیه جهادی، ایثار و گذشت است و امروز نیاز جمهوری اسلامی ایران احیاء دوباره فرهنگ رزمندگان خرمشهر و بعد معنویت و مدیریت جهادی و روحیه ایثارگری است.

تسنیم:صدام اعلام کرده بود اگر ایران خرمشهر را بگیرد کلید فتح بصره به او می‌دهم چه شد که ایران خرمشهر را فتح کرد؟

قاسمی: صدام با توجه به الگو گرفتن از سیستم پدافندی اسرائیل در تنگه سوئز و به‌کارگیری موانع فیزیکی و تله‌ای تصور آزادی خرمشهر را نمی‌کرد و این تصور او را به رجزخوانی وادار کرد ولی رزمندگان اسلام با تفکر عاشورایی و انقلابی با الهام از دو عامل مرجعیت و معنویت تمام بافته‌های اورا پنبه کرد چرا که ابتکار انقلابی و عمل انقلابی بر تجهیزات و موانع و تاکتیک‌های نظامی فائق آمد و خرمشهر آزاد شد و حضرت امام (ره) فرمود" خرمشهر را خدا آزاد کرد".

به واقع خرمشهر با توجه به امکانات و تجهیزات دشمن به جز خدا و تفکر عاشورایی و ابتکار و عمل همراه با مرجعیت و معنویت هیچ گزینه‌ای برای آزادیش ممکن نبود ولی و قتی نیروها به مرجعیت و معنویت مسلح شدن تجهیزات به شکست روبه‌رو شد.

تسنیم: تاثیر فتح خرمشهر بر جهان آن روز چه بود؟

قاسمی: تاثیرات بی‌شماری داشت در مرحله اول حامیان صدام ضربه سنگینی خوردند به نحوی که 20 درصد توان نظامی دشمن در این عملیات منهدم شد و حامیان صدام برای هزینه کرد خود به خسران رسیدند.

ابرقدرت‌ها و حامیان جهانی صدام به این نتیجه رسیدند که صدام آن قدرتی نیست که در مقابل جمهوری اسلامی ایران عرض اندام کند و از داخل عراق نیز از هم گسیختگی و وحشت در داخل ارتش عراق تحقق پیدا کرد و جهان به قدرت جمهوری اسلامی و برتریش در جنگ ایمان آورد.

تسنیم: فتح خرمشهر چه تاثیری بر جبهه‌های ایران گذاشت؟

قاسمی: ما در عملیات فتح خرمشهر به خودباوری رسیدیم و هر جا اراده عملیات می‌کردیم دشمن را با شکست روبه‌رو می‌شد و رزمندگان توانستند در عملیات‌های متعدد انتقام خون و مظلومیت رزمندگان و مردم خرمشهر را از صدام بگیرند.

تسنیم: در شرایط کنونی عملیات بیت المقدس چه پیامی برای نسل جوان دارد؟

قاسمی: نیروهای ما در سال 59 وارد خرمشهر شدند و خرمشهر را آزاد کردند فرماندهان ارتش و سپاه انتقام مظلومیت مردم خرمشهر را از دشمن ستاندند و امروز نبرد خرمشهر باید الگویی باشد برای مردم ایران و جوانان غیور آن و با اتکا به معنویت، وحدت و انسجام ملی، اطاعت از رهبری را در جامعه تقویت و باورها را به سمت باور عاشورایی و جهادی ببرند که اگر به این موارد رسیدند آمریکا که سهل است جهان هم نمی‌تواند بر ایران پیشی بگیرد.

لذا در شرایط کنونی پشتیبانی از ولایت فقیه تا هیچ آسیبی بر کشور نرسد و عمل به تفکر بسیجی که امام فرمود" اگر بر کشور تفکر بسیجی سایه افکند از هر گزندی مصون است" و تفکر بسیجی که توانست از کارون عبور و خرمشهر را آزاد کند همین تفکر تحریم را هم می‌شکند.

من هم از خبرگزاری ارزشی تسنیم و مدیران آن که رسالت اقدام و عمل در نبرد نرم را عهده دار هستند سپاسگزارم.

انتهای پیام/ح

 شماره خبر : 240    مشاهده : 1015    انتشار : 1397/3/4        آرشيو گزارش         آرشيو همه اخبار


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :  
   

www.aftabilam.ir

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری ، تحلیلی آفتاب ایلام است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است. صاحب امتیاز و مدیرمسئول: رضا میرزاد

طراحی سایت : اصفهان هاست