تاکید رسانه ها در بازخوانی دوران طلایی ، مهران سرافراز توسط مسولان ؛ پایگاه خبری، تحلیلی آفتاب ایلام

  امروز شمسی

  ارسال مطلب و خبر  ارسال مطلب و خبر   جستجو در سایت  جستجو در سایت   تماس با ما  تماس با ما   گالری عکس  گالری عکس   درباره ما  درباره ما   صفحه اول  صفحه اول  
  خبرهای برگزيده
افزایش کشف ۴ میلیاردی در حوزه کالای قاچاق در ایلام
"ژن برتر" در قطعی برق استان ایلام تاثیری ندارد
با قرص برنج خودکشی نکنید
لات هم مگر مجازی می‌شود؟
مدیریت توجیه ؟!!!
حجاب سپری در مقابل ناامنی بیمار دلان
حجاب سلامت اخلاق خانواده / وپیشگیری از بیماری های روحی
تاکید رسانه ها در بازخوانی دوران طلایی ، مهران سرافراز توسط مسولان ؛
‌ساعات کار ادارات استان ایلام تغییر کرد
ظفر بر دشمن امری محال بود / اگر زنان شجاع نبودند.
به بهانه ی ازادسازی مهران قهرمان ظفر بر دشمن امری محال بود / اگر زنان شجاع نبودند.
هزینه تسلیم به مراتب بیش از ایستادگی و فایده ایستادگی صدها برابر تسلیم است/مسئولان از تنبلی، اشرافی‌گری و تکبر با مردم اجتناب کنند
یاداشت| منظومه فکری امام خمینی (ره)
ایلام | قطعی مکرر آب در ماه رمضان شهروندان ایلامی را آزرده خاطر کرده است

  آخرين اخبار
  پربيننده ترين اخبار
  اوقات شرعی


  وضعيت هوا


  ارسال خبر به ما : چاپ

گزارش : فرشته سنجیده
تاکید رسانه ها در بازخوانی دوران طلایی ، مهران سرافراز توسط مسولان ؛

آفتاب ایلام، امروزه در عصر انفجار اطلاعات این حقیقت به وضوع اشکاراست که رسانه ها سهم و نقش قابل ملاحظه ای در انتقال میراث فرهنگی وگنجینه عظیمی چون دفاع مقدس دارد.

  

 آفتاب ایلام، امروزه در عصر انفجار اطلاعات  این حقیقت به وضوع اشکاراست که  رسانه ها سهم و نقش قابل ملاحظه ای در انتقال میراث فرهنگی وگنجینه عظیمی چون دفاع مقدس دارد.
 حال با توجه  به  دین و مسئولیتی که متوجه ماست   ، هر گز اجازه نخواهیم داد ، که راه امام، شهدا و سرافرازان دیروز نظام و همچنین رهنمونهای ولی امر مسلمین در دوران فعلی و امروز، کم رنگ گردد؛ بلکه با شدت وحدّت بیشتر و با عزمی راسخ تر از گذشته حافظ و پشتیبان اسلام و نظامیم و مهمترین ارزشی که در نظرمان بیش از همه اولویت دارد، اطلاع رسانی رشادت ها به نسل امروز و پاسداری از حرمت خون شهدا و ادامه دادن راه آنها در شرایط کنونی که اگر بیشتر از گذشته نباشد، قطعاً کمتر از آن نیست.
چرا که زندگی امروز من و ما، ارمغان خون هایی است که به پای درخت آزادی و استقلال ریخته شد تا میوه جمهوری رسیده شود حقا که این گران میوه ای است. سزاست که یاد ایثارگران و از جان گذشتگان را بر زبان جمله کنیم، می باید که نقش هایشان را برای نسلی که نبودند و ندیدند روزهای توپ و تانک و خمپاره و در خاک و خون غلتیدن مادران و کودکان را به تصویر بکشیم، وظیفه است که شعر کنیم لحظه هایی را که نوباوه های پشت لب سبز نکرده بی صدا و دور از مهر سینه مادر در غربت خاک جان می سپردند.
اری   مهران سرافراز  هنوز از داغ لاله های پرپر  شده به خود می پیچدو قطعا در معرفی این رشادت هاوبازگویی انها   به کل کشور نباید کوتاهی صورت بگیرد.  و این درخواست زیادی نیست که مسولان امر
نتوانند به آن جامع عمل بپوشاند ؟
در ادامه  مصاحبه تعدادی  همکاران از فعال  رسانه ای درا  در ذیل می خوانیم .


عباس خزلی از پیشکسوتان عرصه رسانه با اشاره به اینکه
نقش مطبوعات در بیان راهبردهای دفاع مقدس، تبیین ضرورت مشارکت مردم در صحنه های جبهه و پشت جبهه، خنثی سازی عملیات روانی و توطئه های تبلیغاتی دشمنان که با هدف تضعیف روحیه ملت ایران صورت می گرفت؛
اظهارداشت :  که قدرت و نفوذ مطبوعات داخلی را در مدیریت افکار عمومی، آن هم در حساسترین مقاطع تاریخ ملت شریف ایران نشان می دهد.

وی افزود : در عین حال این که دفاع مقدس از حیث زمانی به ما نزدیک است، موجب شده که گاه از وقایع نگاری آن غفلت بورزیم؛ حال آن که باید تلاش کرد تاریخ شفاهی دفاع مقدس در قالب مصاحبه با رزمندگان و راویان این حماسه تدوین شود.

این رزمنده دفاع مقدس گفت : عملیات پرافتخار کربلای یک رزمندگان اسلام و یگان‌های عمل کننده نیروی زمینی سپاه، شامل لشکرهای «41 ثارالله کرمان ، 17 علی ابن ابیطالب(ع) مرکزی، 27 محمد رسول الله(ص) تهران و امیرالمؤمنین(ع) ایلام» حضور داشتند و با رشادت های خود اجازه عرضه اندام به دشمن بعثی را در خاک کشورمان ندادند. واین افتخار بزرگی برای نظام جمهوری اسلامی است.

حیدر داودی از پیشکسوتان عرصه رسانه معتقد است پرداختن به مباحث و مسائل مربوط به حوزه ترویج فرهنگ شهادت بخصوص در بحث آزاد سازی مهران ، وبازگویی  رشادت ها و مقاومت مردم  در آن روزهای تاریخی  به وضوح در جامعه مطبوعاتی و رسانه‌ای استان قابل لمس است. وهمچنین قطعا ، قلم و زبان  رسانه ها خود موجب معرفی بیش از پیش این فرهنگ غنی می شو د.  
 
 رییس خانه مطبوعات سابق استان ایلام نیز در این باره بیان کرد که: رسانه‌ها وظیفه دارند دفاع مقدس را شناخته و با روش‌های حرفه‌ای و ابزاری که در دست دارند  به شناساندن صحیح آن به مخاطب اقدام نمایند ؛چرا که رسانه‌ها همواره  در انتشار اطلاعات و اخبار دوران دفاع مقدس و جنگ تحمیلی پیشتاز بودند و نقشی اساسی را ایفا کرده اند.
وی همچنین پیشنهاد کرد :  برای دیدن شدن و معرفی مهران در کشور،مسولان استان تلاش کنند سالروز آزاد سازی مهران همانند سالروز آزاد سازی خرمشهر در تقویم ملی درج شود.

پژمان مهدوی فر سرپرست خبرگزاری فارس در استان گفت : 
رسانه های استانی و حتی ملی وظیفه دارند رشادتهای مردمان این دیار قهرمان پرور را بازمعرفی کنند تا مردم سرزمینمان بیشتر با مهران و وقایع ان در دوران دفاع مقدس اشنا شوند.
این فعال رسانه ای افزود :
مهران نماد مقاومت و ایثار ملت قهرمان ایران اسلامی در برابر زورگویان و دشمنان است که باید این ایثار و فداکاری هر دم تکرار شود.

معصومه علی حسینی مدیرمسول هفته نامه طنین غرب با بیان اینکه
به نظر من  جنگ مهران یک جنگ بسیار حساس بود چون این درگیری بین دو نیروی نظامی نبود.وی افزود : 
هشت سال مردم ایلام چنان با ارایش جنگی پشت سر نیروهای نظامی قرار گرفتن که کوچکترین راهی برای عقب نشینی نیروهای خودی و پیشروی دشمن نگذاشتند و گرنه ارتش عرا ق با کمک بسیاری قوی که از طرف بعضی کشورهای قدرتمند دنیا وهمچنین گروه ملعون و بی رحم منافقین دریافت کرده بود ،اماده تصرغ  ارتفاعات زاگرس در ایلام بود

این فعال رسانه ای گفت :  دشمن  با تمام توان امده بود استان ایلام را همچون خرمشهر اشغال کنند اما مردم ما با کمک ارتش و سپاه و بسیح در همان مهران سالها جنگیدند و مهران را پس گرفتند اجازه دست درازی به دشمن ندادند

 وی ادامه داد : ایا مسولان  کشوری هنوز  موقعیت و حساسیت مهران و ایلام را درک نکردند؟
ایا  اگر مهران به دست دشمن می افتاد. چه وضعیت خطرناکی برای کشور پیش می امد؟ایا اگر مردم استان   شهر را خالی و به تهران می رفتند تا استان اشغال می شد.  ایاشاهد تلفات سنگین و هزینه چندین برابری. نبودیم ؟ مردم ازاین  همه تبعیض در تبلیغات  ها بی رنگ کردن دفاع قدرتمند و دژ دفاعی و محکم مردم استان در دفاع از کشور  و باز پس گیری مهران  دلخور هستند.

مرتضی سبزی از دیگر فعالان رسانه ای استان با بیان این نکته (همین که در آزادسازی مهران قلب امام شاد شد کافیست  تا بفهمیم رزمندگان اسلام و دلیرمردان اسلامی در عملیات کربلای یک چه حماسه ماندگاری رو خلق کردند.افزود:
متاسفانه آزادسازی مهران فقط در یک هفته مانده تا روز گرامیداشت این حماسه ان  هم به صورت کلیشه ای گرامی داشته می شود  . واین مورد
 نیازمند بررسی بیشتر این رخداد مهم در ایام دفاع مقدس است چرا که  زمینه پیروزهای دیگر رزمندگان رو رقم زد.
این فعال رسانه ای گفت :
در این راستا لازم است اثرات فاخر سینمایی با حمایت های بی دریغ مدیریت ارشد استان تولید شود چرا که مهران قهرمان در سطح ملی بسیار مورد فراموشی قرار گرفته است  و تنها در ایام اربعین که مسیر تردد زوار است مورد توجه مسئولان قرار می گیرد که این امر کفایت نمی کند.

نادر قیطاسی فعال رسانه ای گفت  : مهران  یاداور روزهای تلخ و شیرین بسیاری از جنگ،  است .
وی افزود:.افسوس که مهران قهرمان علی رغم اینکه چهره اش به یمن حضور زوار حسینی چند سالی ست که جهانی شده اما همچنان  مورد بی مهری های زیادی  از جمله مخالفت با تبدیل شدن به منطقه ی آزاد و کم کاری مسئولین استانی و کشوری از صدا و سیما گرفته تا مدیران ارشد  و ... قرار گرفته است .
این فعال رسانه ای گفت : میطلبد با وجود اندک کارهای صورت گرفته مسئولین محترم با دل و جان برای مهران عزیز تلاش کنند.
وی در پایان با تاکید براین نکته  که رسانه ی ملی نیز نباید دچار آلزایمر شود و مهران مظلوم را به دست نسیان و فراموشی بسپارد. چرا برای  رشادت ها و خون های ریخته در این سرزمین دآغ دیده همگی وظیفه ای خطیر داریم.

کورش سهرابی از دیگر فعالان رسانه ای با سوالی مبنی براینکه  چرا تاکنون فیلم سینمایی فاخری به مانند آنچه برای خرمشهر و سایر مناطق اشغال شده در جنگ تحمیلی ساخته شد ،ساخته نشده است. افزود : به پاس مقاومت مردم مهران؛کدام طرح یا کارخانه یا پروژه ملی در این منطقه ساخته شده است.اگر هم اقدامات انگشت شماری انجام  شده است برای تسهیل در تردد زوار به اماکن زیارتی کشور عراق است و گرنه مهران همان مهران زمان جنگ است .
این فعال رسانه ای معتقداست.
نباید از احساسات و سادگی مردم منطقه مهران سوءاستفاده و مردم را ترغیب می کنند تا همه چیز را رایگان در اختیار زوار قرار دهند. که باعث ورشکستگی و کسادی کسبه و بازاریان  شود. وباید دولت توجه ویژه ای به مرزمهران داشته باشد چرا که سهم عظمیی دردوران دفاع مقدس داشته است وان همه رشادت قابل چشم پوشی نیست
 

 شماره خبر : 252    مشاهده : 30    انتشار : 1397/4/16        آرشيو گزارش         آرشيو همه اخبار


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :  
   

www.aftabilam.ir

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری ، تحلیلی آفتاب ایلام است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است. صاحب امتیاز و مدیرمسئول: رضا میرزاد

طراحی سایت : اصفهان هاست